Архіпастирське послання з нагоди нового навчального року 1.09.2014

c_200_150_16777215_00_images_stories_food_venzel_ma.jpgПОСЛАННЯ
Високопреосвященнішого АНТОНІЯ,
Митрополита
Хмельницького і Старокостянтинівського
з нагоди початку нового навчального року

Шановні викладачі, учні, студенти та батьки:
усі, хто навчає і навчається!
Дорогі браття і сестри!

Сьогодні, як і щороку, благословляючи на навчання, я звертаюся до Вас з Архіпастирським посланням.
Починаючи новий навчальний рік, ми маємо гарну нагоду згадати, що перші школи у нашій країні з’являлися при Церквах та монастирях, перші університети були церковними, перші вчені були також ченцями, священиками та вірними нашої Православної Церкви. Отже, усі ми – християни не повинні відмовлятися від свого минулого, адже маємо безпосереднє відношення до започаткування не лише виховання, але й освіти та науки на теренах нашої Держави.
Сьогодні наша країна 2-га у світі (після США) за кількістю людей з вищою освітою – це високий показник і він існує завдяки жертовності наших батьків, які у всьому можуть себе обмежувати, але дітей вчитимуть. Це потрібно цінувати і сумлінно відноситися до навчання усім учням та студентам. Тут доречно згадати притчу про таланти. Як ми знаємо, Господь суворо наказав ледачого раба, який закопав свій талант у землю. Тому, будьмо впевнені, Він запитає із нас за кожну змарновану хвилину, за даремно згаяний час та попусту потрачені батьківські гроші.
Усім відомо, що відповідно до Конституції України Церква відокремлена від школи та Держави, але її неможливо відділити від людей, які є водночас і громадянами України і членами Церкви Христової, тому у процесі навчання, а особливо виховання ми не можемо обійтися без допомоги Церкви, яка сповіщає істинну мотивацію більшості наших вчинків і є не лише люблячою Матір’ю, але й суворим вихователем для своїх вірних чад.
Нажаль, але ми знаємо, що школа сьогодні, даючи знання, вже не несе колишньої виховної функції, хоча батьки й мають на це велику надію, отже виховну функцію мусить нести Церква у співпраці з навчальними закладами. Це важливо враховувати, дбаючи про здоров’я і тілесне, і моральне, і розумове, і духовне наших дітей та молоді.
З цими думками та Архіпастирським благословенням я запрошую сьогодні усіх Вас – тих, хто навчається, а також тих, хто навчає, помолившись Богу, зі старанністю та сумлінням взятися за свої справи у новому навчальному році!
Милосердний Господь, Своєю благодаттю і милістю, нехай буде Вашим надійним помічником та заступником! У добрий час, дорогі викладачі, учні та студенти!

З повагою
Керуючий Хмельницькою
єпархією УПЦ

+ Антоній,
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

01.09.2014 рік.
м. Хмельницький