Архіпастирське послання з нагоди початку нового навчального року 1.09.2013

c_200_150_16777215_00_images_stories_food_venzel_ma.jpgПОСЛАННЯ

Високопреосвященнішого АНТОНІЯ,
Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського
з нагоди початку
нового навчального року

Шановні викладачі,
учні, студенти та батьки:
усі, хто навчає і навчається!

Дорогі браття і сестри! Сьогодні, як і щороку, благословляючи на навчання, я звертаюся до Вас з Архіпастирським посланням.
Починаючи новий навчальний рік, Ви повинні пам’ятати, що виховання та освіта є важливими справами, від яких залежить не лише майбутня діяльність у зрілому віці, але й саме життя, його вірна спрямованість та успішність, бо саме у юнацькі роки набуваються поняття про речі, зріють нахили до різних видів діяльності, з’являються переконання, правила, звички, словом – формується особистість, яка вже цілком готова вступити у самостійне життя.
Мені добре відомо, що дехто з Вас, дорогі діти, вступає до нового навчального року без особливого ентузіазму і сьогодні я хочу Вас запитати: звідки береться небажання вчитися, а натомість є тільки прагнення до розваг і безглуздої трати часу? На мою думку, усе це тому, що ми не бажаємо не тільки молитися і відвідувати Церкву, але й працювати над собою: ми не читаємо Святе Письмо та класичної літератури, а там, між іншим, можна знайти повчання на усі випадки нашого життя.
Сьогодні гріх говорити, що у нас погані умови для навчання. Наша країна 2-га у світі (після США) за кількістю людей з вищою освітою – це високий показник. Отже, враховуючи те, що за Вас сьогодні так багато турбуються батьки, викладачі і Держава, Ви повинні відповідати на цю турботу сумлінням, наполегливістю у навчанні та віддачею.
Згадаймо притчу про таланти! Як ми знаємо, Господь суворо наказав ледачого раба, який закопав свій талант у землю. Тому, будьте впевнені, Він запитає із нас за кожну змарновану хвилину. Невже нам не буде соромно про даремно згаяний час та потрачені попусту батьківські гроші? З Божою допомогою, Ви сьогодні ні про що не дбаєте, як свого часу Ваші попередники – у Вас є один обов’язок – старанно вчитися...
Замислимось сьогодні над тим, яку ми дамо відповідь Богові, коли Він запитає нас про плоди нашої науки? І будемо пам’ятати, що лінь – цей сучасний дуже поширений порок суспільства, є великим гріхом, який затягнув чимало талановитих людей у прірву байдужості, залишивши їх без нічого у житті, та будемо тікати далеко від бездіяльності – цієї згубної звички і воістину небезпечної хвороби.
Без щоденної сумлінної праці у житті нічого не можливо добитися – це усім добре зрозуміло, але, водночас слід пам’ятати, що надія лише на себе зароджує у серці гординю: «...гордим Бог противиться, а смиренним дає благодать...» (1 Пет., 5, 5) – пише апостол Петро, нагадуючи нам, що будь-яку справу, будь-які людські зусилля потрібно підкріпляти Божим благословенням.
Тож, для успіху у навчанні, будемо працювати так, якби усе залежало лише від нас, але й не будемо забувати про необхідність молитися, пам’ятаючи, що усе залежить від Господа!
З цими думками та Архіпастирським благословенням я запрошую сьогодні усіх Вас – тих, хто навчається, а також тих, хто навчає, помолившись Богу, зі старанністю та сумлінням взятися за свої справи у новому навчальному році!
Милосердний Господь, Своєю благодаттю і милістю, нехай буде Вашим надійним помічником та заступником! У добрий час, дорогі викладачі, учні та студенти! З повагою

Керуючий

Хмельницькою єпархією УПЦ

+Антоній,
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський
01.09.2013