Пасхальне Послання Митрополита Антонія 8.04.2018

c_200_150_16777215_00_images_stories_pp_18.jpgНині все наповнилося світла -
і небо, й земля й безодня»
(тропар 3-ї пісні Пасх. Канону).

Улюблені у воскреслому Господі й Спасителі нашому Іісусі Христі всечестні отці, боголюбиві іноки й інокині, браття й сестри, всі мої дорогі і вірні чада Хмельницької єпархії Української Православної Церкви та за її межами!
З почуттям особливої радості і духовного підйому сердечно вітаю всіх Вас із радісним святом Воскресіння Христового вічно живими словами

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

 

Всього два слова! Але це дивовижні слова, які виражають непохитну віру в утішну для серця людського істину про наше безсмертя.
Благодаттю і милістю Господньою ми знову зустрічаємо свято Світлого Христового Воскресіння - свято віри і торжество любові Творця до роду людського.
«Нині все наповнилося світла: і небо й земля, й безодня», бо здійснилося в цей день Воскресіння Господа і Спасителя нашого. Нехай святкує усе творіння воскресіння Христове, в ньому ж стверджується ».
Воскресіння Спасителя з мертвих є не тільки найбільшим дивом всіх часів, але воно - поворотний пункт в житті людства. Саме воно відкрило всім шлях до безсмертя, до справжнього життя і вічного щастя.
Цю ж всесвітню подію Воскресіння Христового беззаперечно і переконливо засвідчили ангели (Мф.28,5-6; Мк.16,6), жінки-мироносиці (Мф.28,9), апостоли, римські воїни (Мф.28,4-14), а також ті учні Христові, яким безпосередньо з’являвся Сам Господь (1Кор.15,5-7).
Сьогодні радіє та тішиться всесвіт, сьогодні день Воскресіння Христового.
І Свята Церква в «цей день його ж створив Господь» (Пс.117.24) закликає нас радіти і радісно святкувати Пасху, прославляючи подвиг перемоги Божественної любові.
І апостол Павло також закликає всіх: «Радійте у Господі. Радійте завжди в Господі; і знову кажу: радійте» (Флп.3,1.4,4)».
Святкуючи Пасху Христову і слухаючи ці заклики, і ми будемо радіти ні з чим незрівнянною великою радістю, так як «Великдень у нас свято із свят і торжество із торжеств. Пасха настільки перевершує всі торжества, наскільки сонце перевищує зорі »(Свят. Григорій Богослов).

Дорогі й улюблені брати і сестри!

Святкуючи Пасху Христову і радіючи Воскреслому Спасителю, потрібно пам'ятати, що живемо ми в непростий час і в суспільстві, оточеному злом і пороками.
Заради Воскреслого Господа благаю Вас, будьте добрішими і поблажливішими один до одного. Втілюйте заповідь про любов до ближнього, адже через економічні труднощі в скрутному становищі опинилися ветерани, літні люди, сироти, інваліди, багатодітні сім'ї, безробітні, бездомні, переселенці з Криму і Донбасу, покалічені війною воїни АТО.
Святкуючи Пасху Христову, будемо ж зберігати і примножувати нашу пасхальну радість, будемо прагнути бути свідками Христової істини, Його Воскресіння! Принесемо нашу радість нашим близьким, нашим сусідам, тим, з ким разом ми працюємо або вчимося, а особливо тим, хто перебуває поза церковною огорожею, хто не відчуває поки ще невимовної радості Воскресіння Христового.
Будемо милосердні, як Отець наш Небесний, будемо творити добрі справи, допомагаючи стражденним братам і сестрам нашим. Відвідаймо в Великодні дні хворих і немічних, сиріт, бідних і тих, хто сумує, конкретними, хоча б малими, справами любові і милосердя полегшимо їх тяготи.
У ці Пасхальні, світлі і радісні дні, коли все навколо сповнене божественного світла, я ще раз від усієї душі вітаю Вас, мої улюблені чада духовні, всечесні отці, іноки й інокині, брати і сестри зі святом Світлого Христового Воскресіння!
Бажаю Вам втішитись цим благодатним піром нашої Віри, зичу Вам міцного здоров'я, благополуччя і всього необхідного для життя і спасіння, бажаю Вам також, щоб любов Христова і милість Його ніколи не залишали Вас, особливо в цей складний і нелегкий час.
Нехай осяє Воскреслий Христос душі наші і зігріє серця наші на всіх життєвих шляхах і завжди вказує нам шлях до спасіння!
Нехай перебуває в душах і серцях наших мир Божий і нехай зникнуть у нас взаємна ворожнеча, злість, чвари і всякі розділення в церковному та громадському житті!
«Воскресіння день, і просвітимся Торжеством, і один одного обіймімо ... І ненавидящим нас, простимо все Воскресінням ...», бо

Христос Воістину Воскрес!

+ Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

Пасха Христова
2018 р.
м. Хмельницький