Всеукраїнський форум сім'ї 14.03.2018

c_200_150_16777215_00_images_forum_14032018.jpgВсеукраїнський форум сім'ї, що відбувся 14 березня, зібрав близько 500 учасників, в тому числі 32 священнослужителя з усіх єпархій Української Православної Церкви, серед яких з Хмельницької єпархії був делегований керівник єпархіального відділу сім`ї священик Андрій Теслюк.
На церемонії відкриття

організатори повідомили, що мета форуму - звернути увагу на проблеми сім'ї та дітей в Україні, консолідувати зусилля органів влади, громадськості та Церков для захисту цінностей української сім'ї та формування державної сімейної політики, заснованої на українських традиційних цінностях.
Серед викликів і загроз для інституту сім'ї учасники форуму виділили катастрофічну статистику розлучень, серйозна демографічна криза, сирітство і безвідповідальне батьківство, впровадження «гендерної термінології» в законодавство України. У роботі форуму взяли участь 32 священнослужителя з усіх єпархій УПЦ. Один з делегатів, співробітник Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім'ї, координатор проекту «Наставництво в УПЦ», керівник сімейного відділу Львівської єпархії протоієрей Михайло Коник виступив на одній з панельних дискусій форуму, де священики і вчені обговорювали потенціал Церков і релігійних організацій.
Отець Михайло розповів, що форум «показав єдність всього суспільства в бажанні зміцнити інститут сім'ї і, беручи участь в цьому форумі, УПЦ висловила свою підтримку традиційних сімейних цінностей, а також розповіла всім присутнім про наш досвід роботи з сім'ями та подальших зусилль нашої Церкви на шляху зміцнення інституту сім'ї ».
Організатори представили учасникам форуму Національну сімейну стратегію для реалізації в п'яти основних сферах діяльності: у державній сімейній політиці і місцеве самоврядування, в освіті, в релігійному середовищі, медіа-просторі, в громадському секторі та корпоративних культурах.
На закінчення роботи форуму була прийнята Резолюція і представлений календарний план заходів з розвитку інституту сім'ї в Україні на 2018 рік. У резолюції учасники ухвалили звернутися до органів центральної і місцевої влади з вимогою зберегти в Конституції шлюб як союз чоловіка і жінки; виключити з правового поля словосполучення «гендерна ідентичність» і «сексуальна орієнтація»; не допустити прийняття законопроекту «Про цивільному партнерстві»; рекомендувати Мінсоцполітиці затвердити проект Концепції державної соціальної програми з питань захисту сім'ї на період до 2020 року.
Організаторами форуму стали Громадський рух «Україна за сім'ю» і Альянс «Все разом», коаліція «Батьківство-Україна» за підтримки Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а також Міжфракційного депутатського об'єднання Верховної Ради «За духовність, моральність та здоров'я України».