Програми паломницьких поїздок

Паломничество на Кипр

8 дней / 7 ночей, авиа, комф.автобуc
Програма:
• Кікський монастир (чудотворна ікона Пресвятої Богородиці «Кікський», мощі св. Ап. Варнави),
• монастир Панагії Троодитисса (Пояс Пресвятої Богородиці),
• Ларнака (храм і мощі св. Лазаря Чотириденного),
• монастир св. рівноап. мц. Теклі,
• храм сщмч. Кіпріана (мощі свв. Мчч. Кипріана та Юстинії),
• монастир Ставровуні (частина Хреста Господнього),
• Пафос (монастир святого Неофіта.)

Програма поїздки «АФОН» №1

день перший
Приліт в аеропорт м. Салоніки. Урануполі. Зустріч в аеропорту « Македонія » м. Салоніки. Груповий трансфер в готель . Розміщення в готелі м. Урануполі Aristoteles Holiday Hotel . Готель надає трансфер до Урануполі ( для тих , хто захоче повечеряти ).
день другий
Урануполі - Святий Афон. Сніданок в готелі.
 Переїзд в Урануполі . Отримання діамонітіріон (дозволу на перебування , попередньо оформленого ) в представництві Святої Гори в м. Урануполі.
 Самостійна купівля квитків на пором.
 9:45. Відправлення на поромі на Афон . Вихід з порома в головному порту Афона Дафні. Зустріч з представниками паломницької служби. Переїзд до столиці Афона Карея . Розселення в страннопріїмному будинку.
Відвідування Протата , поклоніння іконі « Достойно є » (« Милуюча »).
 Повернення на обід.
Відвідування ісіхастірія монастиря Хіландар « постніца » у Кареї , поклоніння іконі « Годувальниця » , відвідування печери св. Сави Сербського. Тут можна побачити мармурову плиту , на якій викарбовано Статут св. Сави.
Відвідування Андріївського скиту.
Відвідування монастиря Кутлумуш під час вечірнього богослужіння , коли виносяться для поклоніння мощі св. Анни , матері Пресвятої Богородиці , св. Георгія Побідоносця , частина Животворящого Хреста. Також в монастирі перебувають дві чудотворні ікони Пресвятої Богородиці .
 Повернення на вечерю, відпочинок.
день третій
Близько 04:30 - початок богослужіння в монастирі Есфігмен Новий ( за бажанням). \ Повернення на сніданок до 8 ранку.
Відправлення в паломництво по святинях Афона : Хиландар , Зограф , Констамоніт .
Повернення на обід . Відпочинок 1-1,5 години.
Відправлення в монастир Ватопед на вечірнє богослужіння . Поклоніння мощам свт. Іоанна Златоуста , поясу Пресвятої Богородиці і трьом Її чудотворним іконам .
Повернення на вечерю , відпочинок.
день четвертий
Ранкове богослужіння в Іверон ( за бажанням).
Повернення на сніданок. Невеликий відпочинок .
Відправлення в паломництво по святинях Афона : Ставронікіта , Пантократор , Іллінський скит .
Повернення на обід . Відпочинок 1-1,5 години.
Вечірнє богослужіння в монастирі Есфігмен Новий ( за бажанням). Поклоніння мощам св. Надії , свт. Григорія Палами , свт. Миколая Чудотворця та інших святих .
Повернення на вечерю , відпочинок.
день п'ятий
Ранкове богослужіння в Кутлумуш ( за бажанням).
Повернення на сніданок. Невеликий відпочинок .
Відправлення в паломництво в монастир святого Павла , де зберігаються Дари волхвів .
Повернення на обід . Відпочинок 1-1,5 години.
Вечірнє богослужіння в Андріївському скиті , поклоніння чолі апостола Андрія.
Повернення на вечерю , відпочинок.
день шостий
Ранкове богослужіння в Андріївському скиті ( за бажанням).
Повернення на сніданок. Невеликий відпочинок .
Відправлення в паломництво у Велику Лавру , де знаходяться глибоко шанований Афонський образ Пресвятої Богородиці Кукузеліса і джерело св. Афанасія Великого .
Повернення на обід . Відпочинок 1-1,5 години.
Вечірнє богослужіння в монастирі Філофей , поклоніння чудотворній іконі Пресвятої Богородиці « Солодке цілування».
Повернення на вечерю , відпочинок.
день сьомий
Ранкове богослужіння в монастирі Есфігмен Новий ( за бажанням).
Повернення на сніданок до 8 ранку.
Виїзд з речами . Відправлення в паломництво по святинях Афона : Дохіар , Ксенофонт , Російський Пантелеїмонів монастир , де перебувають мощі св. вмч. Пантелеймона і інші святині .
12:15. Відправлення на поромі в Урануполі з пристані Пантелеїмонова монастиря.
Прибуття в Урануполі . Трансфер в готель Aristoteles Holiday Hotel , розміщення.
Готель надає трансфер до Урануполі ( для тих , хто захоче повечеряти ) .
день восьмий
Сніданок в готелі.
Відправлення в Салоніки.
Аеропорт « Македонія ». Виліт.
 * Примітка . Готель Aristoteles Holiday Hotel за домовленістю з паломниками надає трансфер з готелю до Урануполі в день відправлення на Афон і в день повернення з Афону , а також для тих , хто захоче повечеряти в одній з таверн м. Урануполі.

Паломничество на Святой Афон №2 

Дата проведения: (8 дней- 7 ночей)
Место или событие: Святая гора Афон Стоимость маршрута: от 750 €
День первый.
ПРИЛЕТ В АЭРОПОРТ г. САЛОНИКИ – УРАНУПОЛИ
Встреча в аэропорту «Македония» г. Салоники. Групповой трансфер в Урануполи.
 Размещение в отеле. День второй.
УРАНУПОЛИ – СВЯТОЙ АФОН
Завтрак в отеле. Получение дьямонитириона (разрешение на пребывание) в представительстве Святой Горы в г. Урануполи. Покупка билетов на паром. Отправление на пароме на Св. Гору в 9:45. Выход с парома на пристани русского Свято-Пантелеимонова монастыря. Встреча с архондаричным, монахом ответственным за паломников. Размещение в ксенонасе (монастырской гостинице).
День третий. – День шестой.
СВЯТОЙ АФОН
Пребывание на Святом Афоне в русском монастыре. Во время пребывания на Святой Горе паломники живут по уставу монастыря, посещают церковные службы. В монастыре трапеза – 2 раза в сутки: утром и вечером. В период постов – 1 раз.
Обязательное посещение Афонских монастырей (читай о монастырях здесь):
Ватопед, Иверон ,Пантократор ,Кутлумуш, Дионисиат, Ксиропотам, Каракал, Филофей, Симонапетра, Св. Павла , Ставроникита, Григориат, Дохиар,Ксенофонт , а также Ильинский скит и столица Св. Горы - Карея.
Передвижение осуществляется пешком, на катере, афонским такси (за дополнительную плату - около 30-50 евро в день с человека) в зависимости от местонахождения и погодных условий.
Возможно также посещение наиболее отдаленных от Свято-Пантелеимонова монастыря обителей: Костамонит, Зограф, Хиландар, Эсфигмен и Великой Лавры прп. Афанасия Афонского.
День седьмой.
СВЯТОЙ АФОН – УРАНУПОЛИ – САЛОНИКИ
Днем отправление в порт Урануполи. Размещение в отеле ARISTOTELES HOLIDAY RESORT & SPA.
День восьмой.
САЛОНИКИ. ВЫЛЕТ
Завтрак в отеле. Отправление в аэропорт «Македония». Вылет.
Стоимость участия в паломничестве включает:
авиаперелет Киев-Салоники-Киев;
групповой трансфер аэропорт – г.Урануполи – аэропорт;
проживание первую и последнюю ночь в г.Урануполи в двух- или трёхместном номере + завтрак;
страховка;
разрешение на посещение святой горы Афон.
В стоимость участи я в паломнической поездки не входит:
виза в Грецию (70 €, для пенсионеров–35 €);
передвижение по Афону на транспорте;
дьямонитирион (25 € – оплачивается на месте),
билеты на паром (7 € в одну сторону ) – оплачивается на месте

«Святині православної Чорногорії» 

Тривалість паломницької подорожі: 8 днів / 7 ночей 
Місце паломницької подорожі: Чорногорія
Програма подорожі:
1 день.
Зустріч в аеропорту. Трансфер в готель . Розміщення . Вечірня пішохідна екскурсія - знайомство з Будвою . Будва - найстаріший місто на Адріатичному узбережжі. Його вік налічує вже більше 2500 років. Її згадує ще Софокл у V столітті до н . е. . На початку нашої ери ця земля почула апостольську проповідь.
Літургія. Успенський монастир Подмайне - Подострог (XV -XVIII ст. ) . Ця обитель була оплотом православ'я на території Чорногорії в період венеціанської та австрійської окупації. У другій половині дня екскурсія « Середньовічне чарівність Примор'я » (факультативно ) : Монастир Прасковиця (XI ст. ) . Огляд церков св. Трійці і св. Миколая, а також музею. Святині : ікона Богородиці " Страсна " . Монастир відомий своїм оливковою олією. Режевичі (XIII ст.) . Є « задушбиною » , тобто побудований за вічний спомин душі першого сербського короля св. Стефана . Святині : ікона Богородиці " Режевічская " , частки мощей прп. Києво -Печерських . У монастирі виробляють відомі по всьому Примор'ю оливкова олія , вина і ракію . Градіште (XIII ст.) , Комплекс з 3-х церков різного періоду . Монастир знаменитий своїми фресками , саме тут побачив світ перший сербська буквар і кишеньковий молитвослов в 1521 р. Можливо відвідування « млина » - млини для оливок .
2 день.
Престольна столиця Чорногорії - Цетіньє . Знайомство з цетиньським монастирем Різдва Богородиці . Монастир протягом більше 500 років є місцем перебування Чорногорсько - Приморської митрополії. Монастир був і залишається духовним стовпом Чорногорії , її початком . Святині : десниця Іоанна Хрестителя , частина Древа Хреста Господнього , мощі св. Петра Цетінського Чудотворця. Для бажаючих за окрему плату відвідування ризниці монастиря , де зібрана безцінна колекція : перші книги надруковані кирилицею , подарунки Романових , облачення владик , дорогоцінні ікони , начиння і т.п. Також ви можете відвідати Народний Музей , де знаходиться Філермська ікона Богородиці , написана Ап . Лукою , або інші музеї . Вільний час для знайомства з містом. Відвідування Національного парку Ловчен . Тут на висоті 1660 м знаходиться усипальниця митрополита Петра II Петровича . ( +1851 ) , Останнього митрополита , який правив Чорногорією , як государ і владика . З оглядового майданчика відкривається приголомшливий вид на всю Чорногорію. Під час поїздки представитися можливість спробувати і придбати місцеві ловченском делікатеси : мед , ракію , сир і пршут ( в'ялено - копчене м'ясо) з села Негуши .
3 день.
Вільний день . Або факультативна екскурсія . Запис здійснюється заздалегідь.
" Чорногорська гармонія" : виїзд із зупинки « BELLAVISTA ». Подгоріца - головний град Чорногорії. Соборний Храм Воскресіння Христового - найбільший . Поїздка вздовж каньйону річки Морача , другого за величиною в Європі і третього в світі. У мальовничій ущелині ми відвідаємо монастир Морача 1252 У підніжжя монастиря падає водоспад « Светигора ». Святиня : рука свящ. муч. Харалампія , єп. Магнезійского (ІІІ ст . ) . Зупинка на обід в етно -ресторані , в мальовничому каньйоні річки Ціевна , біля водоспаду " Чорногорська Ніагара" .
4 день.
Оглядова екскурсія вздовж найбільшого і єдиного в південній Європі затоки - фіорду, що славиться своєю незвичайною красою . Місто Пераст . Тут зберігаються шип від тернового вінця Спасителя , частка ризи Богородиці . Відвідування на катері острова «Богородиця на рифі ». Храми міста Котора . Собор св. Трифона , де знаходяться мощі св. Трифона , частка Хреста Господнього , частки мощей Марії Магдалини , ап . Фоми , Полікарпа Смирнського , Косми і Даміана . Церква св. Миколая ( ХХ століття). Церква св. ап . Луки (ХІІ століття ) , частки мощей свв. ап . Луки , мчч . Авксентія , Мардария , Євстафія , Євгенія та Ореста , Варвари .
5 день.
Вільний день . Або факультативна екскурсія: ( при мінімумі учасників 14 осіб) . Запис здійснюється заздалегідь . « Зетського Свята гора » - Скадарське озеро. 9:10 виїзд із зупинки « BELLAVISTA » на протилежному боці дороги. Поїздка на катері до острівних монастирям Національного парку Скадарське озеро - найбільшого озера на Балканах. Це один з найбільших пташиних заповідників в Європі , тому його часто називають « Пташиним Раєм ». Майже на кожному з безлічі озерних островів в середні століття були побудовані монастирі , звідси ще одна назва - « зетського Афон ». Ми відвідаємо древні острівні монастирі: Враніна і Ком , де познайомимося з їх святинями , поспілкуємося з настоятелями . Прогулянка на катері дозволить Вам повністю насолодитися відкриваються погляду красотами під традиційне частування гостинних господарів на катері з вином сиром , пончиками . Також представиться можливість викупатися в прозорій воді озера . Відвідування винного магазину компанії « плантаж » ( за бажанням).
6 день.
Відвідання Успенського монастиря Дайбабе (ХІХ ст.) . Мощі св. прп. Симеона Дайбабского (випускник Київської Духовної Академії , Московської , Серафима Саровського та ін Монастир Острог (XVII ст. ) - Найбільша святиня на Балканах , де покояться мощі св. Василя Острозького , мч. отрока Станко . Зупинка на обід ( за додаткову плату).
7 день.
Відпочинок або факультативна екскурсія. За бажанням - участь у Божественній Літургії в Успенському монастирі Подмайне (XV -XVIII ст.) . Ця обитель була оплотом православ'я на території Чорногорії в період венеціанської та австрійської окупації. У другій половині дня екскурсія « Середньовічне чарівність Примор'я » (факультативно ) : постриженик К- Печерської Лаври) . Ще його називають підземним будинком Цариці Небесної. Відвідування монастиря Ждребаонік . Там знаходяться мощі св. Арсенія Сремська , другого архієпископа Сербського , учня і наступника cв . Сави. Також в монастирі зберігаються : глава св. мч. Февронії , частки мощей свв. Миколи Чудотворця , Марії Магдалини , Марії Єгипетської, Матрони Монастирі Прасковиця (XI ст. ) . Огляд церков св. Трійці і св. Миколая, а також музею. Святині : ікона Богородиці " Страсна " . Монастир відомий своїм оливковою олією. Режевичі (XIII ст.) . Є « задушбіной » , тобто побудований за вічний спомин душі першого сербського короля св. Стефана Первовенчанного . Святині : ікона Богородиці " Режевічская " , частки мощей прп. Києво -Печерських . У монастирі виробляють відомі по всьому Примор'ю оливкова олія , вина і ракію . Градіште (XIII ст.) , Комплекс з 3-х церков різного періоду . Монастир знаменитий своїми фресками , саме тут побачив світ перший сербська буквар і кишеньковий молитвослов в 1521 р. Можливо відвідування « млина » - млини для оливок .
8 день.
Виїзд в аеропорт.


ПАЛОМНИЧЕСТВО В ИТАЛИЮ
НА ПРАЗДНИК СВТ. НИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦА

Период паломнической поездки: 8 дней/7 ночей
Место паломнической поездки: Италия (Рим – Неаполь – Салерно – Амальфи – Бари)
Транспорт: авиа + автобус + ж.д.
Паломническую группу сопровождает священник.
Программа поездки:
1 день.. КИЕВ – РИМ
Перелет в Рим. Посещение святынь «Вечного Города»: базилика Сан Джованни ин Латерано (главная римская базилика, в которой хранятся главы апп. Петра и Павла, а в оратории Тайной Вечери сохраняется доска, на которой Господь преподал Ученикам святые Тайны); Санта Скала (Святая Святых) – отдельная папская капелла, где собраны в огромном количестве частицы мощей и святыни со всего мира, к капелле поднимаются коленопреклоненно по лестнице из Антониевой крепости, по которой поднимался окровавленный Спаситель к Лифостратону на суд Пилата; базилика Санта Кроче ин Джерусалеме (в соборе хранятся реликвии, обретённые святой Еленой: часть Креста Господня, табличка с Креста Христового, гвозди Распятия, шип Тернового Венца; под алтарем – комната святой Елены). Поселение в гостиницу. Ночлег.
2 день. РИМ
Литургия в храме вмц. Екатерины. Трапеза. Посещение катакомб Сан Себастиано и Виа Антиква. Базилика Сан Пауло. Аквилинский холм: базилика Санта Сабина, базилика Сан Алессио. Ватикан: собор св. Петра. Трастевере: базилика Богородицы за Тибром на чудотворном месте истечения елея (чудотворный образ Божьей Матери Умиление для страждущих, мощи святых мучеников и исповедников Калиста, Корнилия, Иулия, епископа Кирина Сискинского и муч. Калеподия). Базилика св. муч. Хрисогона (мощи св. муч. Хрисогона – сподвижника мц. Анастасии Узорешительницы, св. мц. Ирины, мч. Феодора, десница ап. Иакова Зеведеева); там же чтится чудотворный образ Богородицы «Добрая Помощница». Ночлег в Риме.
3 день. РИМ
Завтрак. Посещение базилики Санта Мариа Маджоре (прекрасный собор, где главной святыней являются Вифлеемские ясли Спасителя, а также мощи свт. Иеронима Стридонского и часть мощей ап. Матфея, в отдельной капелле хранится чудотворная икона Божьей Матери Римско-Лиддская). Базилики Санта Праседе на месте проживания детей ап. Пуда, во дворе дома сохранился колодец, куда собирали мощи и кровь святых мучеников римских, позже они были положены в саркофаги под алтарем, рядом с мощами Пуденцианы и Пракседы. Базилика Санта Пуденциана (стоит над домом ап. Пуда, где жил ап. Петр и служил первые Евхаристии, сохранился колодец ап. Петра, мощи ап. Пуда). Базилика Сан Пьетро ин винколи (сохраняются цепи ап. Петра, в особом саркофаге почивают мощи мучеников Маккавейских). Осмотр Амфитеатра Флавиев (Колизей), триумфальных ворот имп. Константина. Форум, базилика Богородицы ин Арачелли (в храме под сенью находятся мощи св. рвнп. царицы Елены, а в алтаре – чудотворная икона Богородицы «Жертвенник Небесный»). Площадь Венеции, базилика свв. Апостолов (мощи апостолов Филиппа и Иакова Алфеева, преподобномучениц Евгении и Клавдии, мучеников Хрисанфа и Дарии и с ними пострадавших Клавдия, Иларии, Иассона, Мавра и проч.); Собор Богородицы в Пантеоне (под престолом церкви находятся части мощей мучеников Иакова Персянина, Разия и мучеников римских из катакомб). Переезд в Салерно. Ночлег.
4 день. САЛЕРНО – АМАЛЬФИ
Завтрак. Переезд в г. Салерно. Посещение Дуомо св. ап. Матфея (мощи ап. Матфея и мучеников Салернских: свщмчч. Криски, Валентиниан, Елпидий, Елпикий, мучч. Роман, Кионис, Евгений, Викентий и др.); в храме св. вмч. Георгия Победоносца – мощи свв. прпмцц. Архелаи, Феклы и Сосанны. Переезд в Амальфи. Посещение собора святого ап. Андрея. Ночлег.
5 день. НЕАПОЛЬ
Завтрак. Переезд в Неаполь. Посещение Дуомо Сан Дженеро (мощи и ампула с чудотворной кровью свщмч. Ианнуария Путеольского, в капелле находятся мощи мученицы Реститутты). Базилика Джезу Нуово (мощи свв. бессребрен. Кира и Иоанна, ап. Варнавы, мучеников Вита, Модеста и Крискентии, муч. Иуста и многих других). Базилика Сан Лоренцо и знаменитая улица Армянского квартала (виа Армени), где изготавливаются Рождественские презеппе, базилика Санта Клара. Выезд в г. Бари. Ночлег.
6 день. БАРИ
Праздничная литургия в Базилике свт. Николая (главный храм города). Здесь, в священной крипте находится в великом почитании саркофаг с мощами свт. Николая. По традиции паломникам позволено читать возле мощей акафист свт. Николаю, а в определённые дни, православным духовенством совершается литургия. Посещение Николо–Барской церкви, построенной тщанием царской семьи. Свободное время. Ночлег в Бари.
7 день. РИМ
Завтрак. Переезд в Рим. Посещение храмов на Целийском холме: Сан Клименте (древняя базилика над еще более древней, в которой могила св. рвнп. Кирилла - просветителя славян, в главном престоле мощи св. мучч. Климента и Игнатия Богоносца), Сан Григорио Магно (церковь, посвященная свт. Григорию Двоеслову, рядом – келья свт. Григория, где стоит его трон и почивают мощи его св. матери Сильвии, а также свщмч. диакона Агапита, в отдельной капелле - чудотворная икона Богородицы, от которой слышал глас святитель Григорий). Оратории: Санта Барбара (с трапезой св. Ангела) и Сан Андрео, построенные свт. Григорием Двоесловом. Храм святых мучеников Иоанна и Павла (над домом святых мучеников, где им отсекли головы; в храме покоятся мощи Иоанна и Павла, а также мученика Сатурнина и североафриканских мучеников Сператто, Акилино, Ветурио, Китоно и др.).
8 день. РИМ – КИЕВ
Завтрак. Трансфер в аэропорт. Перелет в Киев.

Паломническая программа
на Святую Землю (Израиль) (г. Хмельницкий)

февраль- март 2013 года 
(9 дней – 8 ночей)
1 день
Прибытие в аэропорт Бен-Гурион
Переезд в Вифлеем. Размещение в гостинице РДМ “Pilgrim Deluxe Residence” 4*.
Ужин и ночлег в Вифлееме.
2 день
Вифлеем.
Храм Рождества Христова.
Божественная литургия.
Вифлеемское поле, на котором произошла встреча Руфи с Воозом.
Здесь же прошло детство и юность царя Давида, и он был помазан на царствование пророком Самуилом. Церковь Пастушков - подземная церковь, устроенная в пещере, где в ночь Рождества Христова трем пастушкам явились ангелы, возвестившие о рождении миру Спасителя.
Монастырь прп. Феодосия. Монастырь прп. Саввы Освященного.
Бейт Джала. Храм Святителя Николая.
Хеврон. Дуб Мамрийский. Пещера Праотцев.
(Посещение зависит от ситуации в сфере безопасности).
Ужин и ночлег в Вифлееме.
3 день
Выезд из гостиницы.
Эйн-Карем - Град Иудин. Горненский православный женский монастырь.
Источник Пресвятой Богородицы - свидетель пребывания Матери Божьей в стране Горней у Ее родственницы праведной Елизаветы.
Монастырь св. прор. Иоанна Предтечи - место рождества Крестителя Господня.
Монастырь св. прор. Иоанна Предтечи «Пустынька».
Долина Креста. Греческий православный монастырь Святого Креста.
Гора Сион. Горница Тайной Вечери, где накануне ареста Спаситель впервые совершает таинство Евхаристии. Здесь же в день пятидесятницы было сошествие Духа Святого на Апостолов.
Панорама Храмовой горы.
Размещение в Иерусалиме в гостинице "Ein Karem" 4*.
Ужин и ночлег в Иерусалиме.
4 день
Гефсимания. Гробница Пресвятой Богородицы.
Русский монастырь св. равноапостольной Марии Магдалины.
Поклонение мощам прмцц. Великой княгини Елисаветы Федоровны и инокини Варвары.
Гефсиманский сад . Церковь Всех наций - современная церковь, построенная на месте древнего византийского храма в память моления о Чаше Господа перед арестом и крестными страданиями.
Вифезда. Овчия купель, в одном из притворов которой Спаситель исцелил расслабленного.
Церковь Рождества Пресвятой Богородицы. На этом месте по преданию стояло жилище праведных Иоакима и Анны, родителей Святой Девы Марии.
Крестный путь. Виа Долороса (Дорога Скорби) – путь, по которому шел Спаситель к месту Своей Крестной смерти. По православной традиции, Крестный путь начинается от Претории, где во времена Иисуса Христа находилась тюрьма, в которой содержали преступников перед судом у Понтия Пилата.
Александровское подворье. Порог Судных врат.
Поклонение Гробу Господнему. Храм Гроба Господнего. Голгофа.
Камень Помазания. Место обретения Животворящего Креста.
17:00 – Вечернее Богослужение в Свято-Троицком соборе.
Ужин и ночлег в Иерусалиме.
24:00 - Божественная литургия в Храме Гроба Господнего.
5 день
Монастырь прп. Георгия Хозевита. Самария. Шхем (Сихе́м). Колодец Иакова. Катамоны. Храм Симеона Богоприимца. Ужин и ночлег в Иерусалиме.
6 день
- Выезд из гостиницы.
Елеонская гора. "Стопочки" – место Вознесения. Спасо - Вознесенский монастырь Русской Зарубежной Православной Церкви. Панорама Иерусалима.
Иерихон. Монастырь на Горе Искушений. Монастырь св. пророка Елисея. Дерево Закхея. Подворье Русской Духовной Миссии в Иерихоне.
Монастырь Герасима Иорданского.
Святая река Иордан. Вифавара – подлинное место Крещения Иисуса Христа на Иордане.
Переезд в Галилею. Размещение в гостинице “Arazim” 3+* в Тверии.
Ужин и ночлег в Тверии.
7 день
Хайфа. Гора Кармель. Пещера пророка Илии.
Русская православная церковь во имя Ильи Пророка.
Назарет. Церковь Архангела Гавриила при источнике Девы Марии.
Кана Галилейская. Церковь в честь Первого чудотворения на брачном пиру.
Гора Фавор. Храм Преображения.
Ужин и ночлег в Тверии.
8 день
Заповедник Баниас. Кесария Филиппова. Истоки Иордана.
Галилейское море. На его берегах Господь избрал своих учеников из числа рыбаков, призвал их к апостольскому служению. Здесь же Он проповедовал, сотворил множество чудес и явился апостолам после Своего Воскресения.
Заповедник Курси. Гадаринская страна – место, где Господь изгнал бесов из гадаринского бесноватого.
Капернаум. Ни один город,- ни Вифлеем, ни Назарет, ни даже Иерусалим,- не получил столь почетного звания, как Капернаум: "Его город",-назвали его евангелисты.
Монастырь Двенадцати Апостолов.
Древняя Синагога, в которой проповедовал Спаситель.
Гора Блаженств - место провозглашения Нагорной проповеди.
Табха – место чуда умножения хлебов.
Участок Русской Духовной Миссии в Магдале - место исцеления Господом св. равноап. Марии Магдалины.
Ужин и ночлег в Тверии.
9 день
- Выезд из гостиницы.
Лидда. Храм вмч. Георгия Победоносца.
Яффо. Древняя Иоппия, где проповедовал апостол Петр и воскресил праведную Тавифу. Храм в честь вериг св. ап. Петра. Гробница праведной Тавифы.
Благодарственный молебен о благополучном паломничестве на Святую Землю.
Выезд в аэропорт.

«Соловки»

Пожертвование за поездку: прибл.4000 грн
Длительность: 14 дней / 13 ночей
Описание маршрута
«…Соловки — дивный остров молитвенного созерцания, слияния духа временного, человеческого с духом вечным, Господним…» Так писал о далеких и знаменитых Соловках один из его узников — писатель Борис Ширяев. Соловецкие острова, Северная Фиваида или Северный Афон — все это названия группы островов Соловецкого архипелага. Эти заповедные места, овеянные преданием, располагаются в юго-западной части Белого моря.
История Соловецкой обители началась в начале XV в. Ее основание связано с приходом в эти места сурового северного климата монахов Кирилло-Белозерского монастыря — Савватия и Германа. Вслед за ними на архипелаг пришли и другие монахи отшельники. С этих пор не прекращалась молитва на островах, не прерывалась духовная связь между материком и Соловками, не прекращалась череда подвижников. Спустя многие века Спасо-Преображенский Соловецкий монастырь прекратил свое существование в 20-х годах прошлого века. На его территории был организован Соловецкий лагерь принудительных работ особого назначения. За 16 лет функционирования на Соловках лагеря и тюрьмы через острова прошли десятки тысяч заключенных. Соловецкие острова стали местом ссылки большого множества иерархов, монашествующих и священнослужителей Руской Православной церкви в советский период, для многих из которых Соловки стали местом исповеднического подвига. На сегодня нам известны имена более 80 митрополитов, архиепископов и епископов, более 400 иеромонахов и приходских священников — узников Соловков.
Сегодня обитель восстановлена, Соловецкий Спасо-Преображенский мужской монастырь вновь стал одним из форпостов монашеской жизни. Зловещее слово «Соловки», так старшно звучавшее в совестские времена, теперь звучит совсем по-иному. Сотни паломников стремятся посетить эти невероятно красивые, глубоко духовно богатые места.
Программа поездки:
День первый.- молебен о путешествующих, выезд в паломничество.
Пересечение Российской границы.
День второй.
Посещение Пафнутьевского Боровского монастыря (мощи прп. Пафнутия Боровского), окунание в св. источнике. Монастырь прп. Саввы Сторожевского, вечернее богослужение. Поселение в гостинице.
День третий.
Божественная литургия. Ново-Иерусалимский монастырь.
Тверская епархия. Осташково. Нило-Столобенская пустынь.
Вечернее богослужение. Ночлег.
День четвертый.
Великий Новгород — Кремль. Софиевский собор.
Тихвинский Богородично-Успенский мужской монастырь — икона Божией Матери «Тихвинская».
Ночлег. День пятый.
Лодейное поле — Свято-Троицкий Александро-Свирский мужской монастырь — мощи прп. Александра Свирского, колодец. Петрозаводск. Ночлег.
День шестой.
Монастыри Петрозаводской епархии.
Кемь — ночлег.
Дни седьмой — десятый.
Соловецкий монастырь. Богослужения. Экскурсии по островам.
Возвращение в Кемь. Переезд в Санкт- Петербург.
День одиннадцатый.
Прибытие в Санкт-Петербург.
Ночлег.
День двенадцатый.
Смоленское кладбище. Часовня бл. Ксении Петербуржской.
Посещение Иоанновского женского монастыря — мощи св. прав. Иоанна Кронштадского, мироточивая икона св. прав. Иоанна Кронштадского.
Казанский собор.
Александро-Невская Лавра.
Ночлег.
День тринадцатый.
Санкт-Петербург. Свободный день.
Выезд на Украину. Посещение прп. Серафима Вырицкого.
День четырнадцатый.
Прибытие на Украину.

Програма паломницького туру "Золоте кільце св. Русі"

Тривалість паломницької подорожі: 10 днів / 9 ночей 
Місце паломницької поїздки : Київ - Шамордино - Оптина Пустинь - Москва - Сергієв Посад ( Троїце- Сергієва Лавра ) - Боголюбово - Володимир - Муром - Дівеєво - Задонськ - Курська Корінна пустинь
Транспорт: комфортабельний автобус Програма подорожі:
1 день. Виїзд з Хмельницького. Перетин українсько - російського кордону.
2 день. ОПТИНА ПУСТИНЬ - ШАМОРДИНО - МОСКВА . Рання літургія в Оптиної Пустелі . Екскурсія і поклоніння святиням монастиря ( св. мощі Оптинський старців ) . Відвідування джерела прп. Пафнутія Боровського. Переїзд в Шамордінскій Казанську Амвросіву пустель. Поклоніння святиням монастиря. Відвідування джерел прп. Амвросія Оптинського, свв. Оптинських Старцев , поклоніння іконі Божої Матері « Казанська» . Переїзд до Москви. Розміщення в готелі . Ночівля .
3 день. МОСКВА - СЕРГІЄВ ПОСАД . Відвідання Покровського монастиря. Поклоніння мощам блаженної стариці Матрони .
Відвідання Кафедрального собору Храм Христа Спасителя , де знаходяться: частка Ризи Господа і Спаса нашого Ісуса Христа , Гвоздь Хреста Господнього , частка Ризи Пресвятої Богородиці , Глава святителя Іоанна Златоуста , глава свт. Григорія Богослова , мощі свт. Василія Великого та інші святині . Виїзд в Троїце- Сергієву Лавру. Поселення в готелі. Вечірнє богослужіння . Ночівля.
 4 день. СЕРГІЄВ ПОСАД . Божественна літургія в Троїцькому соборі. Екскурсія і поклоніння святиням Троїце- Сергієвої Лаври (мощі прп. Сергія Радонезького ; прп. Никона Радонезького ; прп. Діонісія Радонезького ; свт. Іоасафа ; свт. Серапіона ; свт. Інокентія , митр. Московського , прп. Максима Грека ) . Трапеза . Вільний час . Вечірнє богослужіння . Ночівля. 
5 день. БОГОЛЮБОВО - ВОЛОДИМИР - МУРОМ - ДІВЄЄВО . Переїзд в Боголюбово . Поклоніння святиням Боголюбовского монастиря ( чудотворна ікона Божої Матері « Боголюбська »). Відвідування місця убивства св. блгв . кн. Андрія Боголюбського . Трапеза . Переїзд у Володимир. Поклоніння святиням Володимирського Успенського Кафедрального Собору , де збереглися фрески прп. Андрія Рубльова (мощі свв. Блгв. кн. Андрія Боголюбського , Гліба , Георгія , Ізяслава ; свтт . Луки , Симона , Серапіона , Максима ) . Переїзд в Муром. Поклоніння Святинь Свято- Троїцького і Благовіщенського монастирів ( мощі. св. Блгв . Кн. Петра і Фефроніі ; свв. Блгв . кн. Костянтина , Михайла , Федора , чуд . Ікона Божої Матері « Знамення» , Тихвинська » , « Іверська »). Переїзд у Дівєєво . Розміщення в готелі монастиря. Ночівля .
6 день. ДІВЄЄВО
Літургія в Серафимо -Дівєєвському монастирі. Трапеза . Екскурсія і поклоніння святиням монастиря (мощі прп. Серафима Саровського ; прпп. Олександри , Марфи , Олени ; св. Бл . Стариць Параскеви , Пелагея , Марії ; чуд . Ікона Божої Матері «Умиління »). Поїздка до джерела прп. Серафима Саровского.Вечернее богослужіння . Хресна хода з канавками прп. Серафима . Ночівля в готелі монастиря.
7 день. ДІВЄЄВО - ЗАДОНСК Літургія в Серафимо -Дівєєвському монастирі. Трапеза . Переїзд в Задонський монастир . Ночівля в монастирі.
8 день. ЗАДОНСЬК - КУРСЬКА КОРІННА ПУСТИНЬ
Літургія в Задонському монастирі.
Екскурсія . Трапеза . Відвідування джерел. Переїзд в Курську Корінну пустель. Поклоніння святиням монастиря. Відвідання св. джерела на місці явлення чудотворної ікони Божої Матері « Курська Корінна ». Нічний переїзд до Києва.
9 день. Поклоніння святиням Київа. Нічліг.
 10 день. .Повернення до Хмельницька.

 «ДІВЕЄВО» 

Московський Соборний Храм Христа Спасителя - пам'ятник тим , хто переміг Наполеона. Він зводився на кошти від « кружечного збору» , оголошеного по всій імперії. Його задумали як « спільну свічку » , принесену в жертву Господу від усього російського народу. Храм будували 40 років. Другий раз його звели за 4 роки . Цей стрімкий термін став символом нестримного повернення народу до церковній свідомості . Храм Христа Спасителя - « альфа » і « омега » будь-якого паломництва по московських святинь. У даному маршруті він став відправною точкою для поїздки в Серафимо - Дивеевский монастир .
Період паломницької поїздки : 6 днів / 5 ночі
Місце паломницької поїздки : Київ - Москва - Дівєєво - Муром – Київ - Хмельницький .
Транспорт: автобус
Програма подорожі:
1 день. Київ
2 день. Оптіна Пустинь.
Шамордіно.
3 день. Москва . Екскурсійна програма: Кафедральний соборний храм Христа Спасителя (Собор Різдва Христового) ( 1839-1883 рр. , Відтворений 1995 р.) : мощі свт. Філарета , митр. Московського . Сніданок у храмі Христа Спасителя. Донський монастир : Малий собор (1591-1593 рр. . ) На честь ікони Божої Матері « Донська » , Великий собор монастиря (1686-1698 рр. . ) : Чудотворна ікона Божої Матері « Донська » , мощі святителя Тихона , Патріарха Всеросійського . Свято - Данилів монастир : Троїцький собор (1833-1838) , церква Покрови Пресвятої Богородиці (XVII століття) , церква в ім'я Святих Отців Семи Вселенських Соборів ( 1555-1560 ) . Чудотворні ікони Божої Матері « Троєручиця » , «Володимирська ». Покровський жіночий монастир : храм Покрова Пресвятої Богородиці (1806-1814 рр. . ) , Храм Воскресіння Словущого (1854-1856 рр. . ) ,
Мощі прп. Матрони Московської. Трапеза в монастирі. Вільний час . Виїзд у Дівєєво .
4 день.
Дівєєво. Прибуття у Дівєєво. Святі джерела прп. Серафима поблизу д. Циганівка , Ікони Божої Матері « Казанська» , вмч. і цілителя Пантелеімона.
Серафімо - Дивеевский жіночий монастир : мощі прп. Серафима Саровського ; прпп. Олександри , Марфи , Олени ; св. блж . стариць Параскеви , Пелагея , Марії ; чуд . ікона Божої Матері «Умиління ».
 Проживання в приватному секторі. Трапеза , екскурсія помонастирю з відвідуванням Богородичної канавки ( закладена в 1829 р. прп. Серафимом ) . Троїцький собор (1848-1875 р.р.). 
Собор Різдва Господа нашого Ісуса Христа ( 1829 р.) . Казанська церква (1989 р.). Церква Різдва Богородиці (1830 р.).
Відвідування Святих джерел : Ігумені Олександри , на честь Іверської Ікони Божої Матері . Вечірнє Богослужіння . Трапеза . Хресний хід на канавку . Ночівля.
4 день. Дівєєво – Арзамас. Божественна літургія . Від'їзд до м. Муром ( бл. 9.00 ранку). Прибуття в м. Муром. Свято- Троїцький Новодівочий монастир : Троїцька церква ( 1643 ) , мощі св. блгв . кн. Петра і св. блгв . кн. Февронії , Муромських чудотворців
. Свято- Благовіщенський чоловічий монастир : Благовіщенська церква (1553 р.) , мощі свв. блгв. кн. Костянтина і чад його Михаїла і Феодора , Муромських чудотворців
. Ніколо -Набережна церква (1700-1717 рр. .) : Св. мощі св. прав . Іуліанії , Муромської Лазаревської . Відправлення в Серпухов. Ночівля.
6 день. Серпухов. Відвідання монастирів і поклоніння святиням. Від’їзд на Україну.

«Почаїв»

2 дні
Перший день. Виїзд з Хмельницького.
Екскурсія по Почаївській Лаврі.
Відвідування печери прп. Іова Почаївського. Вечірнє богослужіння в Успенському соборі Почаївської Лаври. Ночівля.
Другий день. Поклоніння до святинь: стопи Пресвятої Богородиці, чудотворної ікони Божої Матері «Почаївська», мощей прп. Іова та Амфілохія Почаївських. Рання Літургія в Троїцькому Соборі. Відвідування скиту Лаври та монастирсь-кого кладовища. Трапеза. Відвідування джерела праведної Анни, занурення. Відвідування Кременецького Богоявленсь-кого жіночого монастиря. Чудотворна ікона Божої Матері «Скорботна». Прибуття до Хмельницького

«КИЇВ – ЧЕРНІГІВ»

Транспорт: залізниця, автобус. 
Термін:3 дня
День перший. Зустріч на вокзалі.
Києво -Печерська Лавра
. Оглядова екскурсія по території монастиря. Відвідування Ближніх і Дальніх печер , джерела преподобних Антонія і Феодосія Печерських .Обід в трапезній в Лаврі. Введенський монастир . У монастирі знаходиться чудотворна ікона Божої Матері «Призри на смирення» , негативний відбиток якої відбився на склі. Мощі засновниці монастиря прп. Дімітри Київської та мощі прп. Олімпіади Арзамаської .Старокиївська гора . Фундаменти Десятинної церкви і великокнязівських палаців. Відвідування Десятинного монастиря , з чудотворними іконами. Оглядово : Андріївський узвіз , Андріївська церква , Михайлівський Золотоверхий монастир . Софійський собор - найдавніший храм , що зберігся з часів Русі (вперше згадується в літописі під 1037 роком). Оригінальні фрески і мозаїка , мощі св. князя Ярослава Мудрого. Відвідування обговорюється окремо , оплата самостійно , вартість вхідного квитка на територію заповідника - 43 грн. з людини. Поділ - історична частина міста. Контрактова площа , Києво - Могилянська академія , фонтан « Самсон » . Відвідання Флорівського монастиря - мощі прп. Олени Київської , святе джерело . Володимирський собор . Храм - пам'ятник , над розписами якого трудилися відомі художники Васнецов , Нестеров , Врубель. У храмі спочивають мощі св. муч. Варвари та сщмч . Макарія. Вечеря . Ночівля в монастирському готелі (4- 8-ми місне розміщення ) .
День другий . Виїзд на Чернігівщину. Данівка. Георгіївський жіночий монастир. Ікона Божої Матері «Аз єсмь з Вами і ніктоже на Ви», написана з благословення святого праведного Іоанна Кронштадтського.
- Козелець. Собор Різдва Пресвятої Богородиці. Побудований в 1752-63 рр.. за замовленням Наталії Розумовської. - прибуття до Чернігова.
Відвідування комплексу Троїцько-Іллінського монастиря на Болдиних горах. Заснований в XI ст. прп. Антонієм Києво-Печерським. Троїцький собор - поклоніння мощам Чернігівських угодників: святителя Феодосія Чернігівського, преподобного Лаврентія Чернігівського та святителя Філарета Гумілевського. Антонієві печери - відвідання печер, екскурсія.
- Єлецький Успенський жіночий монастир. Заснований в XI ст. чернігівським князем Святославом Ярославовичем.
Трапеза.
- Спасо-Преображенський Собор, XI в. Усипальниця багатьох російських князів. Могила князя Ігоря Сіверського, оспіваного в «Слові о Полку Ігоревім». Прибуття в Київ. Свято-Покровський жіночий монастир. Нічліг.
 Третій день. Київ. Іонинський монастир . Мощі прп. Іони Київського , місце явища Богородиці . Монастир розташований на території міського ботанічного саду , прекрасне місце для прогулянок і відпочинку. Михайлівський монастир . Стародавній частиною і головною святинею монастиря є печерний комплекс XI -XIII ст. У печерах знаходяться мощі святих , численні чернечі поховання , поземні келії - затвори , церква. Обід ( за свій рахунок ~ 50 грн.) . Китаївська пустинь . Мощі прп. Феофіла , печери прп. Досифеї . Голосіївська пустинь . Мощі прп. Алексія Київського , могила черниці Аліпії . Монастир Феофанія . Монастир славиться своїми святими джерелами , обладнані купелі для занурення . Прогулянка по Хрещатику , відвідування оглядового майданчика біля арки «Дружби народів». Трансфер на вокзал.